Naposledy aktualizováno: 02.04.2024 20:50:32
Na úvodní stranu

MÍSTNÍ KNIHOVNA ÚSOBRNO

Kavárna v knihovně

Srdečně Vás zvu na akci v rámci týdne knihoven.

na_kafe_do_knihovny.png

Vystoupení Adolfa Dudka ve škole

V úterý 25.10.2016 bude v Úsobrnské škole vystupovat s programem Pohádkové kreslení ilustrátor dětských knih Adolf Dudek.

Z webu Adolfa Dudka:

"...vystoupení „POHÁDKOVÉ KRESLENÍ" je zábavná, interaktivní show, při které se dětem netradiční formou představí 7 klasických českých pohádek. Přímo před jejich zraky ilustrátor kreslí na keramické tabuli obrázky z pohádkových knížek, které jsou dětmi aktivně doplňovány. Děti se tak stanou přímými účastníky pohádek, které četly v knížkách a užijí si radost nejen z kreslení, ale také si uvědomí, že morální poselství z pohádek je stále aktuální i v dnešní době.

Nakonec všechno dobře dopadne i po závěrečné autogramiádě na čela dětí."

OBRÁZEK : dudek1.jpg

Ježíškovy dílny & Vánoční jarmark

OBRÁZEK : 1424389_766560683397847_7328747183434881116_n.jpg

Přijďte se vánočně naladit na Ježíškovy dílny a Vánoční jarmark, které se uskuteční v prostorách Obecního sálu v Úsobrně. Pro děti i dospělé máme připraveny dílny, kde se budou vyrábět vánoční drobnosti. Nebude chybět ani občerstvení a prodejní stánky, které můžete využít i Vy se svými výrobky. Pokud doma tvoříte a máte cokoliv připraveného k prodeji, neváhejte a přijďte, místo na prodej se určitě najde!

Po celou dobu akce (až do snězení :-)) budete moct ochutnat cukroví šikovných kuchařek z Úsobrna a možná i okolí - a třeba si odnesete i recept na některé z nich. Pokud byste se chtěli podělit o to "svoje" nej cukroví, budeme jen rádi. Stačí přinést napečených 20 - 30 kousků i s receptem (ten pošlete nejlépe předem na email jana.matouskova@email.cz) a pak už jen čekejte malý dárek jako poděkování.

Na závěr se společně podíváme na rozsvícení vánočního stromu a začátek adventu oslavíme ohňostrojem. Nenechte si tuto příjemnou akci ujít!

Všechny srdečně zve Úplet, Základní a Mateřská škola Úsobrno aKnihovna Úsobrno. Za každoroční podporu děkujeme Obci Úsobrno a všem, kteří přispívají svou prací, materiálem a dobrými nápady.

11.10.2014

BRAMBOROBRANÍ

OBRÁZEK : bramborobrani.jpg

Na akci Bramborobraní, kterou pořádala Základní škola a Úplet, měla naše knihovna taky svůj koutek. Vlastně to byl jeden stůl, kde byly vystavené kuchařky s recepty z brambor. Bylo až s podivem, co všechno se dá z brambor uvařit. Kuchařky jsou zajímavých receptů plné a naše knihovna je zase plná kuchařek, tak si přijďte nějakou vybrat!

8.10.2014

LUCIE SEIFERTOVÁ V ÚSOBRNĚ

OBRÁZEK : img_5798.jpg

V úterý 7.října se v úsobrnské škole konala zajímavá knihovnicko-školní akce. Na návštěvu přijela výtvarnice a spisovatelka Lucie Seifertová. Dětem (a několika dospělým) představila svoje knihy, seznámila je s prací spisovatelky a také ukázala skicy a přípravné práce ke knihám. Děti si mohly prohlédnout i malované originály a srovnat je s tisky v knize. Ve druhé části programu děti samy tvořily prostorový obrázek, podobný, jakých jsou knihy Lucie Seifertové plné. Dětem se výtvory moc povedly a troufám si říct, že se během tohoto příjemného odpoledne ani chvilku nenudily a odnesly si nejen koupené knihy, ale hlavně pěkný zážitek ze setkání.

U nás v knihovně si můžete půjčit tyto knihy Lucie Seifertové:

• Dějiny udatného českého národa
  • Pohádka o králi Karlovi
  • Pohádka o Cyrilovi a Metodějovi
  • Hustej internet
  • Tajemná Praha

Za přípravu a spolupráci děkuji především paní Heleně Vykydalové, knihovnici v Jaroměřicích, Leoně Dufkové, všem "holkám" ze školy a za finanční podporu Obci Úsobrno.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii a na facebooku.

Kdo z vás byl na Ježíškových dílnách v sobotu 30.11.2013, tak si určitě všiml Potulného knihovnického stánku. U něj si registrovaní čtenáři mohli v neobvyklou dobu a na neobvyklém místě půjčit knihy. Ti, co ještě do knihovny nechodí, se mohli zaregistrovat za zvýhodněných podmínek - dospělí za 20,- Kč na rok a děti dokonce zdarma. Jsem ráda, že nám přibyli 4 noví čtenáři Smile

OBRÁZEK : potulny1.jpg

VE ČTVRTEK 28. LISTOPADU BUDE KNIHOVNA UZAVŘENA Z DŮVODU PORADY KNIHOVNÍKŮ V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ BOSKOVICE.

Čtení pomáha - logo

Fakta o projektu Čtení pomáhá

• Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři.
  • Každé dítě, které se zapojí do projektu, získá po přečtení některé ze seznamu vybraných knih kredit 50 korun, který bude moci věnovat na jeden z nominovaných dobročinných projektů.